Krata księcia Walii i kwiaty – sukienka, która łączy te dwa trendy

Krata księcia Walii i kwiaty – sukienka, która łączy te dwa trendy

Sukienka to bez wątpienia jeden z najbardziej kobiecych strojów, który w dodatku jest bardzo uniwersalny – zależnie od fasonu można ją zakładać o każdej porze roku i przy wielu okazjach. Najlepiej sprawdza się podczas ciepłych wiosennych oraz letnich dni, a modele przeznaczone do noszenia o tej roku zwykle są najbardziej kolorowe i ozdobione różnorodnymi wzorami – rok 2018 nie jest pod tym względem wyjątkiem. Wśród licznych modnych deseni, które ozdabiają wiosenno-letnie kreacje, na szczególną uwagę zasługują dwa z nich: kwiaty oraz krata księcia Walii.

Klasyka zawsze modna

W tym roku dyktatorzy mody postanowili specjalnie nas nie zaskakiwać – na wybiegach królują stare, sprawdzone wzory, choć nierzadko w wersjach, których dawno już nie mieliśmy okazji podziwiać. Widzimy wiec printy naśladujące zwierzęce skóry, klasyczne czarne i kolorowe grochy oraz szerokie bądź wąskie, pionowe, poziome lub ukośne pasy. Nie brakuje też nadruków w postaci różnorodnych napisów, od nazw marek po mniej lub bardziej oryginalne hasła, oraz reprodukcji znanych dzieł sztuki.

Krata księcia Walii

Klasyką klasyki jest niewątpliwie krata, również pojawiająca się w tym roku wśród prac czołowych projektantów, która jednak w 2018 rokuKrata księcia Walii i kwiaty – sukienka, która łączy te dwa trendy często jest „lekka”, kolorowa, układana w nietypowy sposób oraz łączona z innymi motywami. Jedną z ciekawszych odmian tego tradycyjnego wzoru jest kratka księcia Walii. Wymyślona na początku XIX wieku w Szkocji, cechuje się bardzo subtelnym rysunkiem. Wąskie poziome i pionowe linie najpiękniej prezentują w pełnym słońcu, nic zatem dziwnego, że – choć print ten kojarzy nam się bardziej z eleganckimi męskimi garniturami – w tym sezonie trafił także na wiosenno-letnie sukienki.

Kwiaty duże i małe

Wiosenno-letnie stylizacje w tym roku nie mogą się obyć bez motywów florystycznych – nie brakuje oczywiście kwiatów wszelkich odmian. Same w sobie z pewnością są mało oryginalnym printem, zwłaszcza na wiosennych sukienkach, ale przecież nic bardziej niż one nie kojarzy się z tą porą roku. W sezonie wiosna-lato 2018 kwiaty są wręcz wszechobecne – miniaturowe, małe, duże i ogromne, zachwycające licznymi barwami i w czarno-białej wersji, wiernie odwzorowane bądź tylko z lekka przypominające swój żywy pierwowzór.

Dwa w jednym

Paski, kratki, kropy, kwiaty, napisy – niewątpliwie większość wzorów, które znajdziemy na supermodnych wiosenno-letnich kreacjach w 2018 roku, nie grzeszy oryginalnością. Nowością są natomiast ich oryginalne połączenia, a jedną z ciekawszych tego typu kombinacji jest mariaż kraty księcia Walii z kwiatami, który widzimy na przykładzie eleganckiej sukienki Alicja – propozycja cenionej marki Patrizia Orini. Ten, wyróżniający się wysoką jakością materiału i wykończenia, strój o krótkim rękawie, ozdobiony jest subtelnym kwiecistym wzorem, widniejącym na tle klasycznej kraty rodem z dziewiętnastowiecznej Szkocji.

Sukienka Alicja

Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *