Damski wełniany płaszcz – czy sprawdzi się na wiosnę?

Damski wełniany płaszcz - czy sprawdzi się na wiosnę?

Damski płaszcz – okrycie eleganckie i praktyczne, które można zakładać zarówno na co dzień, jak i przy specjalnych okazjach. Ze względu na swą długość, dobrze chroni okolice nerek, które są narządami bardzo wrażliwymi na niskie temperatury. Z tego właśnie powodu jest doskonałym wyborem na wiosenny okres przejściowy, kiedy bywa jeszcze dość chłodno.

Pytanie tylko, z jakiego materiału płaszcz powinien być wykonany. Spośród wielu modeli dostępnych na naszym rynku, najczęściej polecane są płaszcze wełniane. I nie bez powodu, ponieważ mają one wiele zalet, jak choćby to, że dobrze skrojone i dobrane, prezentują się bardzo szykownie.

Jakie zalety posiadają wełniane okrycia wierzchnie?

Największą zaletą wełnianych płaszczy jest oczywiście… materiał, z jakiego są wykonane. Wełna cechuje się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, dlatego właśnie od wieków używana jest do produkcji ubrań. Nie mówiąc już o tym, że ma korzystny wpływ na ludzkie zdrowie.

Wełniane włókno doskonale chroni przed zimnem, ale jednocześnie umożliwia ciału “oddychanie”. Oczywiście wiosenne ubrania nie mogą być zbyt ciepłe, dlatego stosuje się odpowiednio cienkie materiały, takie jak te, które użyte zostały do uszycia damskich wiosennych płaszczy o wdzięcznych nazwach Miriam i Amanda, będących naszą najnowszą propozycją na sezon przejściowy.

Płaszcz wiosenny bez kołnierza Miriam z wełny

Płaszcz wiosenny Amanda

Jaki płaszcz wybrać?

Szukając odpowiedniego płaszcza na wiosnę, z pewnością warto postawić na jakość – wysokiej klasy tkanina gwarantuje komfort noszenia i trwałość. Jednak nie tylko to się liczy – dobrze jest znaleźć taki fason, w którym będziemy wyglądać najlepiej, który ukryje ewentualne niedostatki naszej figury oraz wyeksponuje jej zalety.

Przykładowo, panie o sylwetce w kształcie klepsydry doskonale prezentować się będą w płaszczach z wyraźnym wcięciem lub paskiem, które podkreślą ich wyraźnie zarysowaną talię – takich, jak chociażby model Julia. Z kolei sylwetka o kształcie gruszki wymaga ubrania z rozbudowaną górą, która odwróci uwagę od szerokich bioder – polecamy między innymi fasony o dużych klapach, jakie ma na przykład model Pola.

Warto też zwrócić uwagę na długość wełnianego płaszcza. Osobom niskim zdecydowanie odradza się fasony zbyt długie, czyli sięgające poniżej kolan. Krótkie modele natomiast, jak płaszcz Nicol z naszej oferty, to idealny strój dla pań wysokich, o bardzo smukłych nogach.

Płaszcz damski wiosenny dłuższy Julia

Płaszcz damski na wiosnę Pola

Płaszcz Nicol z cienkiej wełenki

A może wełniana kurtka zamiast płaszcza?

Panie, które preferują nieco mniej oficjalne ubrania i niezbyt dobrze czują się w płaszczach, mają do swej dyspozycji wełniane kurtki, które łączą najważniejsze zalety wełnianych płaszczy z luźniejszym stylem. Interesującym przykładem są modele Alika oraz Aneta, które można zakupić w naszym sklepie. Cechują się one bardzo nietypowymi krojami, szczególnie kurtka Aneta przypominająca bardzo króciutki płaszczyk, polecana paniom o sylwetce w kształcie jabłka – rozszerzany dół powiększy optycznie wąskie, w porównaniu z ramionami i biustem, biodra.

Kurtka wełniana Alika nieocieplana

 

Kurtka wiosenna z cienkiej wełny Aneta

Wełna powszechnie kojarzona jest z zimą. O tej porze roku nosimy zimowe swetry, czapki i szaliki, które świetnie chronią nas przed mrozami. Czym takie ubrania różnią się od tych, przeznaczonych na wiosnę? Oczywiście grubością. Płaszcze wiosenne z cienkiej wełny to idealny wybór, ponieważ o tej porze roku również narażeni jesteśmy na działanie chłodnego wiatru. Wełniany płaszcz będzie i izolował, i ułatwiał cyrkulację powietrza, sprawiając, że będzie nam ciepło, ale bez uczucia przegrzania. Nie ma to jak naturalny materiał!

Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *