Dlaczego warto kupować płaszcze polskich producentów? 10 argumentów

Dzisiejszy artykuł pragnę poświęcić tematowi, który z pewnością nurtuje wiele naszych klientek. Czy warto kupować polskie wyroby odzieżowe? Czy może lepiej kupić tani chiński produkt? Co przemawia za tym, żeby kupować płaszcze i kurtki polskich producentów?

Jako właściciel sklepu internetowego, który oferuje płaszcze  i kurtki polskich producentów, nie będę namawiał do zakupu chińskiej odzieży. Pewnie dlatego zostanę posądzony o brak obiektywizmu. Jestem tego w pełni świadomy. Na swoją obronę w tym artykule napiszę 10 argumentów, dlaczego warto kupować odzież polskich producentów i dlaczego w dłuższym terminie jest to bardziej opłacalne. Być może przekonam Cię do swoich racji, nawet jeśli jesteś odmiennego zdania. Jeżeli mi się to nie uda to koniecznie zachęcam do dyskusji w komentarzach pod tym wpisem.

 

Dlaczego warto kupować płaszcze i kurtki polskich producentów?

1. Jakość

Płaszcze i kurtki wyprodukowane w Polsce są zdecydowanie lepszej jakości, niż kurtki pochodzące z importu. Kolekcje płaszczy i kurtek szyte w naszym kraju są starannie wykończone i dopracowane. Jakość uszycia kurtki wpływa na jej trwałość i wygląd. Kupując kurtkę lub płaszcz polskiego producenta – wybierasz produkt na kilka sezonów.

2. Wspierasz polski przemysł odzieżowy

Kupując płaszcze i kurtki rodzimych producentów wspierasz podupadający przemysł odzieżowy w naszym kraju. Za czasów PRL, Polska nie tylko słynęła z produkcji wysokogatunkowych tkanin, ale także z wysokich kompetencji naszych krawców, projektantów i szwaczek. Dziś, kiedy to większość firm skupia się na imporcie z Chin, Wietnamu lub zleca produkcję w krajach azjatyckich, gdzie ludzie pracują w nieludzkich warunkach, za marne grosze – produkcja odzieży w naszym kraju podupada.

3. Odzież szyta zgodnie z polskimi normami.

Wykroje i szablony konstrukcyjne naszej polskiej odzieży są tworzone według polskich standardów. Rozmiarówka naszych producentów jest zgodna z naszymi normami. Rozmiarówka chińska jest dużo mniejsza niż Polska. Odzież importowana często gorzej  prezentuje się na sylwetce, przez co komfort noszenia jest dużo niższy.

4. Lepszy materiał.

Polscy producenci z dbałością wybierają materiał do produkcji swoich płaszczy i kurtek. Osobiście współpracujemy z producentami, którzy każdą nową tkaninę testują przed wprowadzeniem do produkcji. Po uszyciu i dopracowaniu wzoru, kurtka jest prana kilkanaście razy, po to by sprawdzić jak tkanina zachowuje się po intensywnym użytkowaniu.

5. Polskie metki

Każdy płaszcz lub kurtka posiada oryginalną polską metkę z nazwą producenta, przepisem prania oraz instrukcją wyjaśniającą symbole czyszczenia i konserwacji płaszcza. Te zasady reguluje polskie prawo handlowe. Importerzy odzieży często stosują swoje metki, ale czy mamy pewność że zostały one właściwie przetłumaczone? Zgodnie z prawem, wada towaru wynikająca z nie zastosowania się do przepisu prania – nie podlega reklamacji. Jeżeli towar ma chińską metkę lub niedbale przetłumaczoną na język polski to skąd mamy pewność że nie zniszczymy kurtki w praniu?

6. Reklamacje

Łatwiej załatwić reklamację  u polskiego producenta odzieży. Piszę tutaj o swoich doświadczeniach z własnymi dostawcami. Oczywiście może zdarzyć się czarna owca, wśród naszych krajowych firm, jednak na to nie mam wpływu. Jezeli chodzi o naszych dostawców – to nieliczne reklamacje, które nam się przytrafiły, zawsze zostały rozstrzygnięte na korzyść klienta. W przypadku chińskiej odzieży wadliwy towar można jedynie wyrzucić na śmietnik.

7. Wpływasz na rozwój gospodarki

Wybierając świadomie płaszcze i kurtki polskich producentów wpływasz na rozwój polskiej gospodarki. Twoje mądre decyzje zakupowe powodują wzrost PKB i zmniejszenie bezrobocia. Dzięki patriotyzmowi gospodarczemu, możesz w dłuższym terminie mieć wpływ na rozwój dobrobytu w naszym kraju

8. Nasi producenci szyja dla znanych marek.

Większość firm z którymi współpracujemy, szyje dla znanych marek odzieżowych na świecie. Znane światowe firmy doceniają dbałość i jakość wykonania naszych polskich producentów, dlatego często zlecają przeszycia ich kolekcji w naszym kraju. Zastanówmy się zatem, czy zamiast kupować przykładowo markowy płaszcz Armaniego, nie lepiej kupić polski płaszcz, wykonany z tej samej tkaniny? Często chwila refleksji pozwoli nam zaoszczędzić troszkę pieniędzy.

9. Brak ryzyka transportu.

Produkcja odzieży wierzchniej (płaszczy i kurtek) w Polsce nie jest obarczona ryzykiem transportu. Czy ma to dla klienta końcowego jakieś znaczenie? Tak! Często płaszcze importowane z Chin pakowane są w kartony i w kontenerach transportem morskim docierają do kraju. Transport trwa około miesiąc. W tym czasie odzież przebywa w warunkach zwiększonej wilgotności. Słyszałem o przypadkach, kiedy to w płaszczach z Chin odklejała się wewnętrzna pianka ocieplająca. Kupując importowaną odzież możesz spotkać się z tym problemem. Lepiej wybrać krajowy produkt i oszczędzić sobie dodatkowych kłopotów. W naszym sklepie internetowym kiermaszmody.pl oferujemy wyłącznie polskie produkty, wyprodukowane w naszym kraju.

10. Polska odzież jest tania!

Wielu z Was pewnie powie: dobrze, ale polskie produkty są znacznie droższe – nie stać mnie na to. W takiej sytuacji polecam klientom kupować płaszcze i kurtki polskich producentów poza sezonem. Najtańsze płaszcze są w okresie od stycznia do marca (końcówka zimy). Polecam także skorzystać z różnych promocji i wyprzedaży. Nasza firma organizuje kiermasze mody w różnych miastach, gdzie można kupić płaszcze w cenie od 99 zł. Płaszcze na wyprzedażach nie są gorszej jakości. Niska cena wynika z chęci wyprzedania końcówek kolekcji lub nadwyżek produkcyjnych.

 

buying-15810_1920

 

 

Mam nadzieję że przekonałem Cię do kupowania odzieży Polskich producentów. Zachęcam Cię teraz do obejrzenia naszej oferty sklepie

www.kiermaszmody.pl

 

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *