Dlaczego warto kupować płaszcze polskich producentów? 10 argumentów

Dzisiejszy artykuł pragnę poświęcić tematowi, który z pewnością nurtuje wiele naszych klientek. Czy warto kupować polskie wyroby odzieżowe? Czy może lepiej kupić tani chiński produkt? Co przemawia za tym, żeby kupować płaszcze i kurtki polskich producentów?

Jako właściciel sklepu internetowego, który oferuje płaszcze  i kurtki polskich producentów, nie będę namawiał do zakupu chińskiej odzieży. Pewnie dlatego zostanę posądzony o brak obiektywizmu. Jestem tego w pełni świadomy. Na swoją obronę w tym artykule napiszę 10 argumentów, dlaczego warto kupować odzież polskich producentów i dlaczego w dłuższym terminie jest to bardziej opłacalne. Być może przekonam Cię do swoich racji, nawet jeśli jesteś odmiennego zdania. Jeżeli mi się to nie uda to koniecznie zachęcam do dyskusji w komentarzach pod tym wpisem.

 

Dlaczego warto kupować płaszcze i kurtki polskich producentów?

1. Jakość

Płaszcze i kurtki wyprodukowane w Polsce są zdecydowanie lepszej jakości, niż kurtki pochodzące z importu. Kolekcje płaszczy i kurtek szyte w naszym kraju są starannie wykończone i dopracowane. Jakość uszycia kurtki wpływa na jej trwałość i wygląd. Kupując kurtkę lub płaszcz polskiego producenta – wybierasz produkt na kilka sezonów.

2. Wspierasz polski przemysł odzieżowy

Kupując płaszcze i kurtki rodzimych producentów wspierasz podupadający przemysł odzieżowy w naszym kraju. Za czasów PRL, Polska nie tylko słynęła z produkcji wysokogatunkowych tkanin, ale także z wysokich kompetencji naszych krawców, projektantów i szwaczek. Dziś, kiedy to większość firm skupia się na imporcie z Chin, Wietnamu lub zleca produkcję w krajach azjatyckich, gdzie ludzie pracują w nieludzkich warunkach, za marne grosze – produkcja odzieży w naszym kraju podupada.

3. Odzież szyta zgodnie z polskimi normami.

Wykroje i szablony konstrukcyjne naszej polskiej odzieży są tworzone według polskich standardów. Rozmiarówka naszych producentów jest zgodna z naszymi normami. Rozmiarówka chińska jest dużo mniejsza niż Polska. Odzież importowana często gorzej  prezentuje się na sylwetce, przez co komfort noszenia jest dużo niższy.

4. Lepszy materiał.

Polscy producenci z dbałością wybierają materiał do produkcji swoich płaszczy i kurtek. Osobiście współpracujemy z producentami, którzy każdą nową tkaninę testują przed wprowadzeniem do produkcji. Po uszyciu i dopracowaniu wzoru, kurtka jest prana kilkanaście razy, po to by sprawdzić jak tkanina zachowuje się po intensywnym użytkowaniu.

5. Polskie metki

Każdy płaszcz lub kurtka posiada oryginalną polską metkę z nazwą producenta, przepisem prania oraz instrukcją wyjaśniającą symbole czyszczenia i konserwacji płaszcza. Te zasady reguluje polskie prawo handlowe. Importerzy odzieży często stosują swoje metki, ale czy mamy pewność że zostały one właściwie przetłumaczone? Zgodnie z prawem, wada towaru wynikająca z nie zastosowania się do przepisu prania – nie podlega reklamacji. Jeżeli towar ma chińską metkę lub niedbale przetłumaczoną na język polski to skąd mamy pewność że nie zniszczymy kurtki w praniu?

6. Reklamacje

Łatwiej załatwić reklamację  u polskiego producenta odzieży. Piszę tutaj o swoich doświadczeniach z własnymi dostawcami. Oczywiście może zdarzyć się czarna owca, wśród naszych krajowych firm, jednak na to nie mam wpływu. Jezeli chodzi o naszych dostawców – to nieliczne reklamacje, które nam się przytrafiły, zawsze zostały rozstrzygnięte na korzyść klienta. W przypadku chińskiej odzieży wadliwy towar można jedynie wyrzucić na śmietnik.

7. Wpływasz na rozwój gospodarki

Wybierając świadomie płaszcze i kurtki polskich producentów wpływasz na rozwój polskiej gospodarki. Twoje mądre decyzje zakupowe powodują wzrost PKB i zmniejszenie bezrobocia. Dzięki patriotyzmowi gospodarczemu, możesz w dłuższym terminie mieć wpływ na rozwój dobrobytu w naszym kraju

8. Nasi producenci szyja dla znanych marek.

Większość firm z którymi współpracujemy, szyje dla znanych marek odzieżowych na świecie. Znane światowe firmy doceniają dbałość i jakość wykonania naszych polskich producentów, dlatego często zlecają przeszycia ich kolekcji w naszym kraju. Zastanówmy się zatem, czy zamiast kupować przykładowo markowy płaszcz Armaniego, nie lepiej kupić polski płaszcz, wykonany z tej samej tkaniny? Często chwila refleksji pozwoli nam zaoszczędzić troszkę pieniędzy.

9. Brak ryzyka transportu.

Produkcja odzieży wierzchniej (płaszczy i kurtek) w Polsce nie jest obarczona ryzykiem transportu. Czy ma to dla klienta końcowego jakieś znaczenie? Tak! Często płaszcze importowane z Chin pakowane są w kartony i w kontenerach transportem morskim docierają do kraju. Transport trwa około miesiąc. W tym czasie odzież przebywa w warunkach zwiększonej wilgotności. Słyszałem o przypadkach, kiedy to w płaszczach z Chin odklejała się wewnętrzna pianka ocieplająca. Kupując importowaną odzież możesz spotkać się z tym problemem. Lepiej wybrać krajowy produkt i oszczędzić sobie dodatkowych kłopotów. W naszym sklepie internetowym kiermaszmody.pl oferujemy wyłącznie polskie produkty, wyprodukowane w naszym kraju.

10. Polska odzież jest tania!

Wielu z Was pewnie powie: dobrze, ale polskie produkty są znacznie droższe – nie stać mnie na to. W takiej sytuacji polecam klientom kupować płaszcze i kurtki polskich producentów poza sezonem. Najtańsze płaszcze są w okresie od stycznia do marca (końcówka zimy). Polecam także skorzystać z różnych promocji i wyprzedaży. Nasza firma organizuje kiermasze mody w różnych miastach, gdzie można kupić płaszcze w cenie od 99 zł. Płaszcze na wyprzedażach nie są gorszej jakości. Niska cena wynika z chęci wyprzedania końcówek kolekcji lub nadwyżek produkcyjnych.

 

buying-15810_1920

 

 

Mam nadzieję że przekonałem Cię do kupowania odzieży Polskich producentów. Zachęcam Cię teraz do obejrzenia naszej oferty sklepie

www.kiermaszmody.pl

 

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *