Jak dobrać męską marynarkę?

Marynarka jest niewątpliwie najbardziej klasycznym męskim strojem, znanym i noszonym niemal na całym świecie. Zależnie od materiału, z którego jest wykonana, fasonu oraz połączenia z innymi elementami garderoby, sprawdza się niemal w każdej sytuacji: w teatrze, w kinie, na kolacji w gronie znajomych czy na biznesowym spotkaniu. Ważne jest tylko to, by umiejętnie ją dobrać do okazji oraz… sylwetki. Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie męskiej marynarki?

—————————————————————————————————————————————–

Zanim przeczytasz cały artykuł do końca – chciałbym zaprosić Cię do obejrzenia naszej oferty marynarek garniturów męskich renomowanych firm. Niestety nie prowadzimy sprzedaży online tego asortymentu – jednak zapraszamy do zakupów w naszym punkcie stacjonarnym w Nowym Targu.

—————————————————————————————————————————————–

Modnie na każdą okazję

Marynarkę najczęściej postrzegamy jako element garnituru. Ten dość oficjalny strój wisi w szafie większości mężczyzn, a noszony jest głównie podczas ważnych uroczystości. Tymczasem może ona funkcjonować jako samodzielny element odzieży, który wypada założyć nawet do jeansów.

Dobrze dobrana marynarka powinna podkreślać wszystkie zalety męskiej urody. Hitem ostatnich sezonów są więc fasony typu slim, których bardzo wąski krój idealnie dopasowuje się do sylwetki mężczyzny – jako przykład możemy wymienić tu model Lavard Vito Champion.

Wybierając marynarkę, zwróćmy uwagę na jakość materiału, z którego jest wykonana – tylko najwyższej klasy płótno gwarantuje nam komfort użytkowania i atrakcyjny wygląd. Cenne są naturalne włókna, jak: wełna, bawełna lub len, z niewielkim dodatkiem sztucznych nici, które zmniejszą tendencję do gniecenia się, czego przykładem jest marynarka Olaf Marica, wykonana w 80% z wełny, w 18% z poliesteru i w 2% z elastanu.

Właściwy rozmiar dla Ciebie

Najczęstszym „przestępstwem” wobec zasad dobrego stylu, jest kupowanie męskiej marynarki o numer za dużej. Czasy, w których nosiło się luźne, workowane stroje już dawno minęły. Oczywiście błędem jest również zakładanie marynarki zbyt ciasnej – co wcale nas nie wyszczupla, a wręcz przeciwnie wydajemy się grubsi niż jesteśmy. Przejawem dobrego gustu jest obecnie idealne dopasowanie marynarki do figury!

Oferowane w naszym sklepie męskie marynarki, dostępne są w kilkunastu różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy modny pan znajdzie coś dla siebie. Podane w tabelach szczegółowe wymiary, prócz standardowych danych, czyli wzrostu i obwodu klatki piersiowej, obejmują również długość marynarki oraz jej szerokość na wysokości łopatek, talii i bioder oraz oczywiście długość rękawów.

Modna marynarka na bardzo szczególne okazje powinna zasłaniać pośladki, w mniej oficjalnych okolicznościach może być nieco krótsza. Szlice, czyli tylne rozcięcie, nie powinny się rozchodzić – jeśli tak się dzieje, kupiliśmy zbyt mały rozmiar. O tym, że ta część męskiej garderoby jest źle dobrana świadczy również marszczenie się materiału w okolicach pach i łopatek oraz na wysokości klap i w obrębie brzucha, co niestety dość często mamy okazję obserwować.

Uwaga na długość rękawów!

I wreszcie rękawy męskiej marynarki. W większości przypadków są one zbyt długie, przy opuszczonych rękach sięgają nasady kciuka lub, co gorsza, zasłaniają całe śródręcze. Idealnie dobrany rękaw powinien kończyć się 1-2 cm nad nadgarstkiem, by odsłaniać fragment mankietu koszuli.

Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *