Jak dobrać płaszcz zimowy do figury?

Gruby zimowy pikowany płaszcz – bardzo praktyczny na mroźne dni, ale jakże często czujemy się w nim niezbyt zgrabnie. Czy można coś zrobić, by dobrze wyglądać w zimowym okryciu? Oczywiście, wystarczy odpowiednio dopasować je do figury!

Jaki fason płaszcza dla jakiej figury?

Wybranie fasonu zimowej kurtki to nie tylko kwestia gustu, choć oczywiście zrozumiałym jest, iż to, co nosimy powinno się nam podobać. Aby jednak ubiór ten leżał na nas dobrze, musi być właściwie dopasowany do typu sylwetki, a dzięki temu podkreśli jej zalety i skoryguje ewentualne niedoskonałości. Wyróżniamy 4 podstawowe typy sylwetki, a do każdej poleca się nieco inny fason płaszcza.

Klepsydra – charakteryzuje się szerokimi ramionami i biodrami, wąską talią oraz dużym bustem. Do takiej figury pasuje praktycznie każdy fason – zwłaszcza te dobrze dopasowane, z wcięciem w talii, choć wybieranie ich nie jest konieczne, podkreślą one jedynie idealne kształty klepsydry. Panie o takiej figurze mogą nosić wszystko!

Gruszka – to wąskie ramiona, mały biust, wcięcie w talii i szerokie biodra. Mając taką figurę, warto wybierać kurtki z dużym kołnierzem, szerokimi rękawami lub w jakiś inny sposób rozbudowaną górą, jak to jest w przypadku zimowej kurtki pikowanej AGA z asymetrycznym zamkiem i kapturem, która jest dostępna w naszym sklepie.

Jabłko – tę figurę wyróżniają szerokie ramiona i biodra, duży biust, ale słabo zaznaczona talia lub jej brak. Panie o takiej sylwetce najlepiej prezentują się w kurtkach zwężających się ku dołowi i dość luźnych. Odpowiednie będą także takie fasony, które optycznie wydłużą sylwetkę, a więc proste, jednorzędowe, najlepiej sięgające do kolan płaszcze.

Kolumna – ciało w tym typie ma w przybliżeniu kształt prostokątny. Najlepiej pasują do niego kurtki wcięte w talii lub zaopatrzone w pasek, które wizualnie uczynią sylwetkę podobną do klepsydry. Jako przykład możemy podać tu klasyczny beżowy płaszcz Sergio Cotti, który stworzy idealne proporcje dzięki możliwości przewiązania go w pasie.

Jak dobrać płaszcz do wzrostu?

Drugą kwestią do rozważenia jest długość zimowego okrycia. Paniom o niskim wzroście poleca się ubrania raczej krótkie – przed lub do kolana. Kilka centymetrów dodadzą także okrycia odcinane pod biustem. Ciekawym trickiem jest zakładanie do nich dopasowanych kolorem spodni czy rajstop – efekt wydłużenia sylwetki gwarantowany!

Długie stroje wizualnie skracają ciało, co w przypadku niskich osób raczej nie jest korzystne. O wiele lepiej prezentują się w nich więc panie wysokie, którym optyczne skrócenie sylwetki nie szkodzi, a wręcz przeciwnie, może być nawet pożądane.

Czy pikowanie ma znaczenie?

Panie o puszystych kształtach lepiej wyglądają w okryciach o gęstym pikowaniu, ponieważ wyszczuplają one sylwetkę. Z kolei te o rzadkim pikowaniu, jak dostępna w naszym sklepie kurtka z kapturem Iwona, lepiej pasują osobom szczupłym, gdyż wizualnie mogą nieco poszerzać. Warto jednak zwrócić na nie uwagę, ponieważ pikowane ocieplone kurtki najlepiej ochrninią przed zimowymi temperaturami!

A co z kolorem kurtki?

Oczywiście wybór koloru jest kwestią gustu. Dobrze jest jednak wiedzieć, że ciemniejsze barwy, jak śliwkowa, brązowa czy granatowa, optycznie wyszczuplą. Jasne natomiast mogą „dodawać nieco ciała”. Jasne czy ciemne, zimą warto wybierać żywe odcienie, które dodają lekkości stylizacji i sprawiają, że z uśmiechem zaczynamy dzień, nawet wychodząc mroźym zimowym rankiem po bułki – z odpowiednio dobraną kurtką zimową każdego dnia będziesz czuła się w swojej skórze jak gwiazda!

Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *