Męski płaszcz czy kurtka – co wybrać na wiosnę?

Płaszcz czy kurtka dla modnego i praktycznego mężczyzny? Które z tych wierzchnich okryć lepiej sprawdzi się wiosną? Od razu powiedzmy sobie, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie i prawdę mówiąc, warto mieć w swojej garderobie i jedno, i drugie. Dlaczego? O tym powiemy sobie za chwilę.

Płaszcz czy kurtka – co jest praktyczniejsze?

Wiosna w naszym klimacie bywa bardzo chłodna, ale też kapryśna – niektóre dni są całkiem ciepłe, są jednak i takie, w których słupek rtęci w termometrze gwałtownie spada, zatrzymując się blisko zera. Podczas takich okresów ochłodzenia gruba pikowana kurtka, taka jak Lavard Edgardo 3 Pumi, którą można nabyć w naszym sklepie, wydaje się lepszym wyborem

Niewątpliwie ocieplana kurtka dobrze ochroni nas przed chłodem. Nie oznacza to jednak, że dobrej jakości wiosenny płaszcz dużo gorzej wypada pod tym względem – w okresie przejściowym aż tak wielkich mrozów raczej nie ma. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału wykonane jest okrycie wierzchnie.

Płaszcz czy kurtka – zależnie od okazji!

Główną przyczyną, dla której warto mieć w szafie obydwa rodzaje okryć wierzchnich, jest różnorodność okazji, w jakich przychodzi nam je nosić. Nic tak nie psuje naszego wyglądu, jak wystająca spod kurtki marynarka – chcąc uchodzić za mężczyznę z klasą, nigdy nie można sobie na coś takiego pozwolić.

Oczywiście istnieją modele bardzo długich kurtek, pod którymi marynarka całkowicie się schowa, jednakże to właśnie płaszcz dodaje nam elegancji, powagi i prestiżu. Przy bardziej oficjalnych okolicznościach, gdy chłodna wiosenna aura nie pozwala jeszcze poruszać się po dworze w samej marynarce, bez eleganckiego płaszcza, takiego jak na przykład Rossi Lugo 22348, po prostu się nie obędzie.

Kurtka sprawdza się przy mniej oficjalnych okolicznościach. Nawet, jeśli założy się ją na marynarkę – ale nie na garnitur i pod warunkiem, że jest dostatecznie długa. Z drugiej jednak strony współczesna moda nie wymusza noszenia płaszcza wyłącznie do marynarek i garniturów. Właściwie dobrany, będzie świetnie prezentował się w połączeniu z jeansami i golfem.

Płaszcz czy kurtka – jaki fason wybrać?

Niezależnie, który rodzaj wierzchniego okrycia wybierzemy, należy dobrze dopasować go do sylwetki, wybierając odpowiedni fason. W nowoczesnych stylizacjach preferuje się stroje dość mocno dopasowane, nie znaczy to jednak, iż ubranie ma sprawiać wrażenie za ciasnego. W przypadku wiosennych płaszczy i kurtek musimy też wziąć pod uwagę to, że w bardzo chłodne dni przydałoby się założyć pod spód coś ciepłego. Nieco luźniejsze modele poleca się też mężczyznom przy tuszy.

Modne wiosenne okrycie męskie nie powinno być również zbyt „strojne”. Preferuje się raczej proste linie, jak na przykład w przypadku kurtki męskiej Dario Sevilla 12401, którą można nabyć w naszym sklepie. Jeśli zaś chodzi o kolor, elegancki ubiór powinien być przede wszystkim jednolity, ewentualnie z niewielkimi wstawkami. W okresie wiosennym warto też postawić na nieco żywsze odcienie, dodające energii.

Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *