Damski kostium – czy tylko do biura?

Damski kostium, garsonka – nie ma chyba bardziej klasycznego stroju w kobiecej szafie. Zwykle kojarzy się z biurem, ewentualnie bardzo oficjalnymi uroczystościami. Czy jednak tylko do tego może służyć? Czy naprawdę nie sprawdzi się przy innych okazjach? Z pewnością tak, wystarczy tylko dobrać właściwy fason. W odpowiedniej garsonce każda kobieta będzie wyglądać pięknie, niezależnie od wieku.

Klasyka damskiego ubioru

Nie można zaprzeczyć, że kostium czy tak zwana garsonka jest strojem wyjątkowo eleganckim. Dlatego przywodzi na myśl raczej oficjalne okoliczności, jak na przykład praca w biurze lub spotkania biznesowe. Zgodnie z powszechnie obowiązującym dress codem, ubiór taki powinien cechować się raczej klasycznymi prostymi liniami oraz stonowanymi kolorami, takimi jak: szarości, czernie, odcienie granatowego lub brązowego. Jako przykład służyć nam może Kostium Sergio Cotti model 8-002 o barwie grafitu.

Nie znaczy to jednak, że pracująca w biurze kobieta lub businesswoman ma wyglądać smutno. Przede wszystkim jej ubiór nie musi być jednolity.Delikatna kratka czy prążki urozmaicą i rozweselą kreację. Nie zawsze też koniecznym jest noszenie kostiumu w bardzo ciemnych kolorach. Jeśli obowiązujące w miejscu pracy zasady nie są zbyt konserwatywne, możemy zdecydować się na nieco żywsze barwy: niebieski, fioletowy czy szmaragdowy. Zawsze też sprawdzą się wszelkiego rodzaju beże lub biel, jak w przypadku modelu Sergio Cotti model 8-002 w kolorze ecru.

Czy tylko do pracy?

Powtórzmy teraz pytanie, które postawiliśmy sobie na wstępie: czy garsonka jest strojem nadającym się tylko do biura oraz na inne bardzo oficjalne okazje, w których obowiązuje sztywny dress code? Z pewnością tak nie jest.

Wbrew pozorom ten klasyczny ubiór stwarza wiele ciekawych możliwości stylizacji. Uszyty w lekkiego, wysokiej jakości materiału w jasnych kolorach i ozdobiony atrakcyjnymi dodatkami, jak pasek, kolczyki oraz oczywiście odpowiednia bluzka, zastąpić może nawet sukienkę, na przykład na rodzinnych uroczystościach. Przykładem takiego eleganckiego, a mniej oficjalnego damskiego kostiumu jest dostępny w naszym sklepie model Sergio Cotti model 8-017 w pięknym odcieniu fioletu.

Uszyty z odpowiedniego materiału kostium sprawdzi się niemal przy każdej okazji: na wieczorkach w towarzystwie znajomych, kolacji z ukochanym, urodzinach chrześniaka czy na herbatce z okazji Dnia Babci. Lekki, zwiewny kostiumik możemy założyć nawet na nieco bardziej uroczyste garden party w środku lata.

Jak dobrze wyglądać w kostiumie?

Sekret przede wszystkim tkwi w tym, by bardzo starannie dopasować kostium do sylwetki – idealnie dobrany strój powinien przy tym maskować ewentualne wady naszej figury, ale też jednocześnie podkreślać jej zalety. Zgodnie z obowiązują modą, pożądany jest kostium przylegający do ciała, ale nie obcisły – nie może sprawiać wrażenia zbyt ciasnego.

Nie bez znaczenia jest oczywiście jakość materiału i szycia. Warto stawiać na najlepsze, jeśli zależy nam na tym, by dobrze się prezentować. Niskiej klasy włókno nie układa się tak dobrze na ciele, co od razu rzuca się w oczy.

Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *